Vyškov: Sjezd amerických vojáků a můj názor k tomu

30. 3. 2015 ve 13:02 | Kategorie: Domácí -a- Zahraniční | Autor: Lukáš Přibyl, DDV

Milí čtenáři,

včera jsem se svou rodinou jel podívat do vojenských kasáren. Chtěl jsem vědět, o jak velkou a rozvětvenou akci se bude jednat. Žel jsem byl zklamán a nejen to. Upřímně řečeno lidé jsou tak snadno zaprodatelní až je to trapné. Celá ta akce byla trapná až ostudná. Ne však pro Američany, nýbrž pro nás Čechy...

Podívejte se. Já jsem si představoval, že celá záležitost bude pro obě strany podstatně důstojnější. Namísto toho se Češi ukázali býti "prostituty" a Američané toho všeho pochopitelně patřičně využili. Mluvil bych stejně, jednalo-li by se o Rusko či jakýkoliv jiný stát. 

Představoval jsem si to přibližně tak, že lidé budou stát po obou březích silnice (navíc v podstatně menším počtu) a budou se dívat na projíždějící vojenskou kolonu. Jenže se to celé zvrtlo v akci ala "kolotoče" pro děti. A to je podle mého názoru výsměch celé té věci a obzvlášť výrazný výsměch padlým jednotkám v boji.

Zamyslete se... něco jiného je pokud se z dáli zadíváte na projíždějící auta, ale něco úplně jiného je, když (obrazně řečeno) se za tou kolonou i osobně vydáte (nemluvě o doprovodném programu, který do určité míry uráží obě strany).  

S přáním pěkného dne,

Lukáš Přibyl, DDV

1 komentář:

  1. Já tam nejel, ale bys napsat konkrétně jak se ti lidé se ztrapňovali.

    OdpovědětVymazat